• 0537 486 69 44
  • info@ozcolak.com

Hakkımızda

Özçolak Harası, 2013 yılında kurulmuştur. Kurucumuz Serdar Kemal Özçolak, yıllarca büyük bir özveri hayata geçirdiği Özçolak Harası'nda onlarca şampiyon yetiştirmiştir. 

2015 Yılının en başarılı yetiştiricisi olan Özçolak ekürisi seçilen ve Mustafakemalpaşa’daki Özçolak Harasının kurucusu olan Serdar Kemal Özçolak’ın idaresinde  başarıdan başarıya koşan eküri, özellikle yetiştiricilik alanında neredeyse rakipsiz bir sezon geçirmiştir.

2015 Yılının en başarılı yetiştiricisi dalında kazanan Serdar Kemal Özçolak’a “Yılın en başarılı yetiştiricisi” ödülünü almıştır.

Özçolak ekürisi son yıllarda 100.000 TL’nin üzerinde yarış ikramiyesi kazanmayı başaran 50’nin üzerinde safkan yetiştirdi. Bunların içerisinde Tanatar, Nurca, Nedimem, Prensim, Baydarşah, Dark Boy, Kıroğlum, Sabır Oğlum ve Velo Crown’un kazançları 400.000 TL’nin üzerinde yer almaktadır. Ekürinin yetiştirdiği safkanlar içerisinde 2015 yılındaki başarıları ile en fazla dikkat çekenler ise Tanatar, Experiment, Bakibey, Sabır Oğlum ve Süslüm olmuştur.

2020 Yılında kurucumuz Serdar Kemal Özçolak'ın vefatı camiada büyük bir üzüntü ile karşılanmıştır. Yıllardır büyük bir aşkla, başarıdan başarıya koşan şampiyonları yetiştiren Serdar Kemal Özçolak'ı saygıyla anıyoruz.

Özçolak Harası bir çok başarılı safkanın yetiştirilmesinde halen sektörün öncü isimleri arasında yer almaktadır.