Özçolak Harası

DEEP IMPACT HEGEMONYASI DEVAM EDİYOR

Japonya’nın şampiyon safkanı ve aygırı olan Deep Impact’in (Sunday Silence – Wind in Her Hair, Alzao) temsilcileri dünya genelinde kazanmaya devam ediyor.

Deep Impact temsilcileri Japon safkanlar son olarak adını Avustralya’da tüm dünyaya bir kez daha duyurdu.

21 Mart Cumartesi günü Rosehill Hipodromu’nda koşulan G1 George Ryder Stakes’i 7 yaşındaki Deep Impact temsilcisi Real Impact(Deep Impact -Tokio Reality, Meadowlake) jokeyi James McDonald ile kazandı.

1500 metre çim pistteki koşuyu 1.28.29’luk bitiriş derecesiyle kazanma başarısı gösteren Real Impact, yarış hayatının 25’inci startında 5’inci galibiyetini elde etti.

Kariyer kazancını 5.224.179 $’a yükselten safkan, 2011 yılında G1 Yasuda Kinen’i kazanma başarısı göstermiş, son olarak 27 Aralık 2014 tarihinde Japonya-Hanshin’de koşulan G2 Hanshin Cup’ı birincilikle tamamlamıştı.

7 yaşındaki Real Impact için bir sonraki muhtemel yarışın 4 Nisan günü Avustralya’nın Randwick Hipodromu’nda koşulacak olan 3 Milyon $ ikramiyeli G1 Doncaster Mile olması bekleniyor.

Öte yandan aynı gün Rosehill’de koşulan G1 Ranvet Stakes’i Godolphin ekürisinin safkanı Contributer(High Chaparral – Serisia, Exit To Nowhere) kazanırken, Deep Impact’in bir diğer temsilcisi Tosen Stardom (Deep Impact-Admire Kirameki, End Sweep) bu önemli koşudan ikinci olarak ayrıldı. Japonya’da Listed ve G3 koşu galibiyetleri bulunan 4 yaşındaki Tosen Stardom, son olarak 13 Aralık 2014 tarihinde Hanshin’de katıldığı Challenge Cup’ı kazanma başarısı göstermişti.

Deep Impact yavrularının dünya genelindeki kalıcı başarıları sonrasıSmart Robin‘in ülkemizde 2016 yılında aşımlara başlayacak olması ayrı bir heyecan oluşturuyor. Turkish Bloodstock (Tarık Tekçe) tarafından 2015 yılının Ocak ayında Özçolak adına satın alınan Smart Robin’in yetiştiriciliğimize çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Özçolak Harası

Özçolak Harası

Önemli Linkler