Özçolak Harası

ÖZÇOLAK EKÜRİSİ BÜYÜK FARK YAPTI

2015 Yılının en başarılı yetiştiricisi kuşkusuz Özçolak ekürisi… Ekürinin sahibi ve Mustafakemalpaşa’daki Özçolak Harasının kurucusu olan Serdar Kemal Özçolak’ın idaresinde bu sene başarıdan başarıya koşan eküri, özellikle yetiştiricilik alanında neredeyse rakipsiz bir sezon geçiriyor.

Derneğimiz Üyeleri tarafından belirlenen, 2015 Yılının en başarılı isimlerine ödülleri 12 Mayıs Perşembe akşamı verildi. Merter’de bulunan Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen geceye, TJK Muhasip Üyesi Ercan Emre ve YKK Üyesi Şeref Somtürk’ün yanı sıra Atçılık Derneklerinin Başkanları, TJK Asli Üyeleri, TJK Genel Müdür Yardımcısı Burak Konuk, At sahipleri ve yarışseverlerden oluşan seçkin bir davetli topluluğu katıldı.2015 Yılının en başarılı yetiştiricisi dalında kazanan Serdar Kemal Özçolak’a “Yılın en başarılı yetiştiricisi” ödülünü TYAYSD Başkanı Talip Öztürk verdi.

Bu gece şahsım ve Özçolak Ekürisinin en anlamlı gurur gecelerinden biri olarak yaşandı.. At Yarışı Yazarları Dernek Üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerde 2015 yılının en başarılı isimleri anketinde yılın En Başarılı Yetiştiricisi ödülüne layık görüldüm.. Bu teveccühü gösteren ve atçılık camiasının tüm kesimlerini bir arada toplayan tüm dernek üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.

Serdar Kemal Özçolak

Özçolak ekürisi son yıllarda 100.000 TL’nin üzerinde yarış ikramiyesi kazanmayı başaran 50’nin üzerinde safkan yetiştirdi. Bunların içerisinde Tanatar, Nurca, Nedimem, Prensim, Baydarşah, Dark Boy, Kıroğlum, Sabır Oğlum ve Velo Crown’un kazançları 400.000 TL’nin üzerinde… Ekürinin yetiştirdiği safkanlar içerisinde 2015 yılındaki başarıları ile en fazla dikkat çekenler ise Tanatar, Experiment, Bakibey, Sabır Oğlum ve Süslüm…

100 Bin TL’nin üzerinde kazancı olan 50’den fazla safkan…

Özçolak Harası

Özçolak Harası

Önemli Linkler